Jsou byliny inteligentní?

Rostliny, byliny, stromy… existovali před člověkem a provází ho každým dnem, až dodnes. Ať chceme nebo nechceme, jsou nejdůležitější součástí našeho života. 

Lidstvo bez přírody nemůže existovat.

A nejde jen o vzduch, který dýcháme a jídlo, které jíme. Stejně tak nejde jen o bio masu, kterou používáme v různých oblastech života, včetně průmyslu.

My jsme se naučili přemýšlet o rostlinách jako o obnovitelných zdrojích, které využíváme podle svých potřeb a přání. A ani většina lidí, kteří využívají byliny pro svůj zdravotní stav, nemají ponětí o ničem jiném, než o účinku a některých látkách, které informativně využívají ke zlepšení svého zdraví.

Člověk se naučil hlouběji nemyslet s přesvědčením, že myslí nejlépe a více než generace před ním.

Myšlení našich předků bylo jiné. Sounáležitost byla hlavním impulsem, než se objevilo "konzumní" spotřebitelské myšlení. A tak člověk věděl o živém propojení s přírodou. Přirozená moudrost mu byla nástrojem k pochopení nejen toho, že vše je živé, ale i toho, že vše má své vědomí.

Největší tragédií se stal omyl - přiřazení vědomí k mozku. Co nemá mozek, nemá vědomí. A tak se stala příroda pouhým využitelným obnovitelným zdrojem. Naštěstí toto pojetí rostlin je už vyvráceno.

Proč o tom nevíme?

Věda, tak jak ji dnes známe, je postavena na materialistických základech. Říci cokoli, co by otřáslo těmito základy, je profesní sebevražda, nehledě na to, že se jedná o fakta.

Sice se pozvolna fakta vynořují, a tento proces ovlivňuje vědecké obory, ale nevyvozují se z toho žádné zásadní závěry. Vlk se nažral a koza zůstala naživu…

My si ovšem shrneme fakta a vyvodíme z nich jasné závěry, ke kterým fakta logicky vedou. Neboť: 

"Moudrý hledá pravdu a nechá se pravdou vést..."
"Hlupák se před pravdou skrývá a dělá, že ji nevidí".

Každá bytost v našem světě má své vědomí, propojené svými smysly a okolím. Bez smyslů nelze žít, reagovat na změny nebo ohrožení, komunikovat, přemýšlet, vyvíjet se a měnit. Takto popisujeme živé tvory, včetně člověka. Definovali jsme si standardní podobnosti a vytvořili jsme z těchto podobností šablonu.

Základních smyslů je pět. Všechny jsou napojené na mozek. Mozek vytváří vědomí. Co nemá mozek, nemá vědomí. Co nemá mozek, nemá ani smysly a projev života je jen chemická reakce. Je to prosté a jasné, ale především je to hluboký omyl…

Předpoklad, že mozek tvoří vědomí, je dávno vyvrácený mýtus. Vědomí existuje nezávisle na mozku. Mozek je využíván jako nástroj.

Předpoklad, že smysly existují jen v přímé podobnosti u všech živých tvorů, včetně člověka, je do určité míry pravdivé. Jenže dnes už je faktem, že smysly existují i v jiných variantách, než jsme zvyklí pozorovat. A tím se dostáváme do rostlinné říše, jako další úrovně plně vědomých bytostí, s rozvinutými smysly a vlastním vědomím.

Chcete vědět víc?

ZAREGISTRUJTE SE A BUDETE MÍT PŘÍSTUP K CELÉMU ČLÁNKU

A K OSTATNÍMU ZAMČENÉMU OBSAHU