Obchod s depresí

Až do sedmdesátých let minulého století se deprese označovala jako - přechodný stav mysli.

Podle tohoto zařazení se také s člověkem trpícím depresemi zacházelo.

Pacientovi se doporučoval aktivní odpočinek mimo práci. Rekreační cvičení, otužování, dietní jídelníček s větším množstvím ovoce a zeleniny. Také zájmové kroužky jako tanec, zpěv, hra na hudební nástroj nebo časté návštěvy přátel, rodiny a zážitky, které měly období deprese zkrátit a mysl se měla postupně dostat zpět do normálu.

Poklesy nálady a depresivní uzavření se do destruktivních myšlenek bylo málo časté a tím pro medicínu a farmaceutické firmy nezajímavé.

Od těch dob se ovšem mnohé změnilo.

Přes obrovský rozvoj průmyslu a technologií a mediální kolovrátek hlásající, jak se máme v západním světě lépe a lépe, také narostly v populaci deprese a to geometrickou řadou.

Ve chvíli, kdy depresí začal trpět každý patnáctý člověk, zbystřil farmaceutický průmysl a začal investovat do vědeckých pracovišť na výzkum depresí.

Proč?

Aby lidé byli zdraví? Ne.

Otázka zněla – jak účinně potlačovat projevy depresí chemickou cestou a vydělat miliardy na věčných pacientech, kterým se budou dlouhodobě podávat preparáty neřešící příčinu, ale účinně potlačující projevy.

A tak se stalo.

Deprese byla zařazena mezi duševní choroby.

Postupně se objevovaly placené lži o genetickém původu a poruchách v mozku, kdy je nízká hladina serotoninu ve spojení s depresemi. Vyšlo to.

Časem se opakováním lež stala pravdou a vznikly antidepresiva. Účinný "lék" proti depresi.

A že nic neřeší, jen tlumí emoce? To nevadí, hlavně že se vydělává. Problém je "vyřešen".

Ale nejen, že pacienti s depresemi neubývají, ale naopak přibývají stále geometrickou řadou a ještě se jejich věk neustále snižuje.

Podle posledních podhodnocených statistik (počítají se jen evidovaní pacienti) trpí depresemi každý šestý Evropan. Obchod s antidepresivy stoupá s počtem trpících.

Jak vtipně podotkli naši předci – "Lež má krátké nohy". Což v rámci naší civilizace je sice několik desítek let, ale přeci…

Konečně se objevily nezávislé výzkumy, které odhalily, že všechno je jinak.

Chcete vědět víc?

ZAREGISTRUJTE SE A BUDETE MÍT PŘÍSTUP K CELÉMU ČLÁNKU

A K OSTATNÍMU ZAMČENÉMU OBSAHU